Turska
Galata se spasila u nadoknadi, Hajradinović pogodio protiv Višćinog Trabzonspora
Fudbaleri Galatasaraya teškom mukom su savladali Gaziantepsor pred svojim navijačima i na taj način se poravnali na tabeli s Fenerbahčeom u borbi na naslov turskog prvenstva.
29.01.2024. u 19:59

Galatasaray je poslije preokreta slavio rezultatom 2:1 i tako zadržao maksimalan učinak na domaćem terenu.

Poveo je Gaziantep u 29. minuti preko Kizildaga. Na izjednačujući gol navijači Galate su čekali do 72. minute kada je pogodio Zaha.

Preokret i pobjedu aktuelnom prvaku Turske donio je Yilmaz u 90. minuti.

Bh. reprezentativac Haris Hajradinović postigao je gol iz penala u gostujućoj pobjedi Kasimpaše protiv Trabzonspora rezultatom 3:2. Hajradinović je zamijenjen u sudijskoj nadoknadi, a Edin Višća je kod domaćih igrao cijeli meč.