Obala Slonovače osvajač AKN
Filmska priča: Smijenili selektora nakon grupne faze, pomoćnik ih odveo do titule prvaka Afrike
Fudbalska reprezentacija Obale Slonovače osvajač je Afričkog kupa nacija.
11.02.2024. u 23:03

Domaćin takmičenja je u Abidžanu nakon preokreta savladao Nigeriju sa 2:1.

Troost-Ekong je u 38. minuti doveo Nigeriju u vodstvo, a preokret je uslijedio u drugom poluvremenu.

Kessie u 62. minuti pogađa za 1:1, a Haller u 81. za 1:2 i veliki trijumf domaće reprezentacije.

Zanimljivo, Obala Slonovače je nakon grupne faze takmičenja smijenila selektora Jean-Louisa Gasseta zbog "nedovoljno dobrih rezultata". U nokaut fazu su prošli "kroz iglene uši", kao jedna od trećeplasiranih ekipa i to zahvaljujući pobjedi Maroka protiv Zambije (1:0) i remiju DR Konga sa Tanzanijom.

Gasseta je naslijedio pomoćnik Emerse Fae koji je odveo tim do titule prvaka. Priča je dodatno upečatljivija ako se zna da je Haller, strijelac pobjedonosnog gola, napadač Burussije Dortmund, nedavno imao rak i svi su se molili za njegov život, a on je sada obradovao svoju naciju.

Ovo je definitivno priča za filmskog platna...