Dva gola Batshuayija
Fener prošao Gaziantep: Edin Džeko na klupi, njegov konkurent rešeta mreže
Fudbaleri Fenerbahčea plasirali su se u četvrtfinale Kupa Turske nakon što su večeras slavili gostujuću pobjedu kod Gaziantepa.
07.02.2024. u 20:44

Istanbulski velikan slavio je sa 2:0, a briljirao je Michy Batshuayi, napadač iz Belgije, konkurent našeg Edina Džeke iz vrha napada, koji je nastavio rešetati protivničke mreže.

Belgijanac je u zadnjih šest susreta postigao osam golova i opasno se nameće za mjesto u startnoj postavi Fenera. Posebno zbog činjenice da je Dijamant u rezultatskoj krizi i da njegov post traje od 10. januara.

Batshuayi je mrežu Gaziantepa zatresao u 17. minuti iz jedanaesterca, a nakon pola sata igre udvostručio je prednost Fenera. Treba napomenuti kako je Maxim, veznjak domaćeg tima, samo dvije minute prije drugog gola promašio penal.

U drugom poluvremenu priliku sa klupe dobio je i naš rade Krunić, koji je u 63. minuti zamijenio Mihu Zajca, dok Edin Džeko nije ulazio u igru.