Sjajani rezultati
Feđa Dudić čini čuda u Srbiji: Peti vezani trijumf, Radnički ispred Crvene zvezde i Partizana
Feža Dudić, koji je ne tako davno dobio otkaz u Sarajevu, radi čuda u Srbiji.
01.03.2024. u 16:21

Njegov Radnički 1923 upisao je novu pobjedu, petu u nizu, a trenutno je ekipa koja je u najboljoj formi u Srbiji. Čak ispred Partizana (četiri pobjede i remi) i Crvene zvezde (četiri pobjede i poraz).

Dudićevi izabranici danas su u uvodnom meču 23. kola prvenstva Srbije savladali IMT Novi Beograd sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Matija Gluščević u 15. minuti.

Naš trener je isključen u 29. minuti. Prvo je zbog progovora dobio žuti (smatrao da nije bio prekršaj za goste), a kad se nije smirio sudija Minaković mu je pokazao crveni karton. Dudić je prilikom izlaska s terena dobio ovacije i aplauz, a navijači su skandirali njegovo ime.

Besim Šerbečić i Muhamed Ćosić, bivši igrači Sarajeva i Željezničar, odigrali su po 90 minuta za domaći tim.

Radnički ima 35 bodova i na diobi je četvrte pozicije sa Čukaričkim. Podsjetimo, kada je Dudić preuzeo ekipu ona je bila na posljednjoj poziciji, a u sedam kola osvojila je samo tri boda i doživjela šest poraza u prvenstvu.