Serie A
Edin Džeko i društvo nemoćni: Torino slavio u Rimu nakon 12 godina
Dvostruki strijelac za goste bio je Andrea Belotti koji je pogađao u finišu prvog i drugog poluvremena
05.01.2020. u 22:45

Fudbaleri Torina savladali su Romu u posljednjem meču nedjeljnog programa 18. kola Serie A.

Andrea Belotti bio je dvostruki strijelac za pobjedu na Olimpicu (0:2), a ovo je bio prvi prvenstveni trijumf Torina u Rimu nakon 12 godina.

Edin Džeko i društvo bili su nemoćni, odnosno dekoncentrisani u završnici. Jer, nije da nisu imali šansi. Već u 7. minuti Dijamant se obrukao i promašio izglednu priliku na asistenciju Zaniola. U narednom napadu Belotti je pogodio stativu.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena italijanski reprezentativac zakucao je loptu u mrežu za 0:1. U drugom dijelu Torino se odlično branio, a Belotti je trijumf potvrdio u 86. minuti golom iz jedanaesterca. Sudija Di Bello najstrožiju kaznu dosudio je nakon konsultacije VAR-a i to nakon što je Smalling igrao rukom.

Džeko je odigrao cijeli meč, ali nije bio na nivou na kakvom smo ga navikli gledati.