Serie A
Džeko sa klupe odgledao pobjedu Intera, Napoli već danas može do scudetta
Fudbaleri Intera pobjedili su Lazio u meču 32. kola Serie A sa 3:1 čime su izazvali veliko oduševljenje na ulicama Napulja.
30.04.2023. u 14:26

Fudbalerima Napolija je danas do prve titule poslije 33 godine bilo potrebno da Laziju ne pobjedi, a da oni na meču koji počinje u 15 sati savladaju Salernitanu (što je gotovo sigurno).

U Napulju od jutros vlada veliko slavlje, a brojni navijači izašli su na ulice sa zastavama i uz pjesmu iščekuju utakmicu sa Salernitanom dok se gradom širi plavi dim.

Što se tiče meča Intera i Lazija, Meazza je "proključala" u 27. miniti kada je Mkhitaryan zabio gol na asistenciju Corree, ali je ovaj pogodak poništen na kraju zbog ofsajda.

Lazio do gola dolazi samo tri minute kasnije. Rimljani koriste veliku grešku igrača Intera i nakon odlične saradnje Alberta i Andersona povede sa 1:0.

Lautaro na asistenciju Lukakua u 78. minuti donosi izjednačenje Interu.

Četiri minuta kasnije Lukaku se ponovo našao u ulozi asistenta, a Gosens pogađa za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Lautaro u 90. minuti.

Bh. reprezentativac Edin Džeko nije ulazio u igru.

Inter je došao na četvrto mjesto na tabeli sa 57 bodova, Lazio je drugi sa 61 bodom. Napoli je lider sa 78 bodova, uz utakmicu manje.