Superliga Turske
Džeko imao veliku ulogu u pobjedi Fenera, sjajnom asistencijom pokazao kakav je majstor
Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Ankaraguču sa 1:0 u susretu četvrtog kola Superlige Turske, a asistenciju za pogodak koji je odlučio duel upisao je bh. reprezentativac Edin Džeko.
03.09.2023. u 22:43

U 60. minuti Džeko u stilu rasnog playmakera šalje loptu u pravom trenutku desno za Osayi-Samuela koji je sjajnim udarcem pogađa za vodstvo Fenera.

Džeko je prethodno imao veliki promašaj u prvom poluvremenu, ali se iskupio sjajnom asistencijom.

Dijamant je iz igre izašao u 83. minuti.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, tako da je Fener zadržao maksimalan učinak u prvenstvu.

U redovima Ankaragučua su od prve minute nastupila dva nekadašnja fudbalera Sarajeva - Nihad Mujakić i Andrej Đokanović, dok je povremeni Zmaj Rijad Bajić u igru ušao sa klupe.