Liga prvaka
Dinamo ispustio nemoguće u drami na Maksimiru , "poker" Tottenhama u Beogradu
Moraes je u sudijskoj nadoknadi smanjio na 3:2,  a Shakhtar u osmoj minuti dodatnog vremena iz penala preko rezerviste Tetea dolazi na 3:3
06.11.2019. u 22:59

Zagrebački Dinamo ispustio je drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka pred svojim navijačima.

Tim Nenada Bjelice na Maksimiru je remizirao protiv Shakhtar rezultatom 3:3, iako je do 89. minute imao vodstvo od 3:1.

Gosti iz Ukrajine stigli su u rano vodstvo, kada je u 13. minuti na asistenciju Moraesa pogodio Alan Patrick.

Shakhtar prednost na Maksmiru nije dugo uspio sačuvati. U 25. minuti sjajni Petković odlično skače i glavom šalje u mrežu za 1:1.

Dinamu je sreća okrenula leđa u 60. minuti kada je Leovac pobjegao odbrani gostiju i uputio udarac ka golu, ali je prečka bila saveznik Shakhtara.

Do kraja su oba tima igrala sa igračem manje. Moro je u 74. minuti zaradio isključenje kod Dinama, a kod gostiju je "pocrvenio" Marlos.

U igri 10 na 10 bolje se snašao domaći tim, koji je golom rezerviste Ivanušeca u 83. minuti stigao do prednosti, a Ademi je u 89. minuti pogodio za 3:1. Moraes je u sudijskoj nadoknadi smanjio na 3:2,  a Shakhtar u osmoj minuti dodatnog vremena iz penala preko rezerviste Tetea dolazi na 3:3.

Kod hrvatskog tima nije bilo Amera Gojaka ni Izeta Hajrovića.

U drugom meču ove grupe Atalanta i City su remizirali rezultatom 1:1.

Manchester City je poveo preko Sterlinga u sedmoj minuti. Mogli su Građani uduplati vodstvo u 43. minuti, ali je Gabriel Jesus promašio penal. Kazna je stigla u 49. minuti. Mario Pašalić je izjednačio na 1:1.

Grupa C: Manchester City 10, Dinamo Zagreb 5, Shakhtar 5, Atalanta 1

Crvena zvezzda je doživjela težak poraz na Marakani od Tottenhama sa 4:0. Engleski predstavnik slavio je golovima Lo Celsa (34'), Sona (57', 61') i Eriksena (85').

Son gol posvetio povrijeđenom igraču Evertona Andre Gomesu

Ranije je u istoj grupi Bayern sa 2:0 bio bolji od Olympiacosa.

Bayern je osigurao plasman među 16 najboljih.

Grupa B: Bayern 12, Tottenham 7, Crvena zvezda 3, Olympiacos 1

Do pobjeda su u grupi A stigli PSG i Real Madrid.

Parižani su na Parku prinčeva nadigrali Club Brugge sa 1:0, dok je Real u Madridu pregazio Galatasaray sa 6:0.

Grupa A: PSG 12, Real Madrid 7, Club Brugge 2, Galatasaray 1

Bayer Leverkusen je u grupi D savladao Atletico Madrid sa 1:0 i nakon tri poraza upisao prvi trijumf u grupnoj fazi.

Ranije je Juventus savladao Lokomotiv u Moskvi i osigurao plasman u narednu fazu.