Inter poražen
Dijamant u velikoj krizi: Nevjerovatan promašaj Džeke protiv Monze
Inter ove sezone ne briljira u Serie A i do kraja sezone vodit će veliku bitku za jednu od pozicija koje garantuju igranje u Ligi prvaka.
16.04.2023. u 10:58

Tim Simonea Inzaghija sinoć je doživio 11. poraz u sezoni, a puni plijen iz Milana odnijela je Monza slavivši rezultatom 1:0.

Edin Džeko ušao je u igru u finišu, u 81. minuti, a da ne prolazi kroz svojevrsnu golgetersku krizu, Dijamant bi sasvim sigurno spasio Inter.

U petoj minuti nadoknade Inter je imao korner. Svi igrači uključujući i golmana Onanu bili su pred golom Monze. Nakon centaršuta iz ugla, jedan igrač Intera prebacio je loptu na drugu stativu gdje je Dijamant bio usamljen, ali sa svega par metara nije uspio reagirati kako je zamislio i prilika je otišla u nepovrat.

Bh. golgeter ostao je na sedam golova, a na 14 uzastopnih mečeva u prvenstvu nije tresao mrežu rivala.