Liga prvaka
Čudo se nije dogodilo: Liverpool za 100 sekundi razbio Salzburgove snove
Keita je u 57. minuti pogodio za 0:1, a trijumf je potvrdio Mo Salah već u narednom napadu
10.12.2019. u 20:40

Čudo se nije dogodilo. Aktuelni prvak Evrope, engleski Liverpool, nastavit će takmičenje u Ligi prvaka nakon što je večeras pobjedom protiv Salzburga osigurao prvo mjesto u grupi E.

A malo je nedostajalo da austrijski prvak priredi senzaciju. Napoli je, u drugom meču, protiv Genta, posao završio u prvom poluvremenu, kada je Milik kompletirao hat-trick (Italijani slavili 4:0, a strijelac četvrtog gola bio je Mertens), pa se drugi putnik u nokaut fazu tražio u Austriji.

Na Red Bull Areni neizvjesno je bilo do 57. minuta kada je Kieta pogodio za 0:1.

Samo stotinjak sekundi kasnije Mo Salah je potvrdio trijumf Redsa

Salzburg nije imao snage za preokret, pa će u osminu finala iz ove grupe Liverpool i Napoli.