Poluvrijeme od 57 minuta
Cirkus u velikom derbiju, VAR se upalio i ne gasi se: Tri poništena gola, crveni, penal...
Mnogo problema engleskom fudbalu i najačoj ligi na svijetu zadaje videotehnologija (VAR). Mnogi su mišljenja da donosi više štete nego koristi.
06.11.2023. u 22:10

Tako je u večerašnjem londonskom derbiju između Tottenhama i Chelseaja VAR imao brojne intervenicije, a rezultat toga u prve 34 minute utakmice su tri poništena pogotka, penal, crveni karton i čak 12 minuta nadoknade prvog dijela.

Poveo je Tottenham u šestoj minuti golom Kuluševskog, a u 14. minuti za 2:0 je pogodio Son, ali je njegov pogodak poništen nakon intervencije iz VAR sobe zbog ofsajd pozicije.

U 21. minuti VAR je intervenisao i poništio izjednačujući gol Chelseaja koji je postigao Sterling (igranje rukom), a sedam minuta kasnije Caicedo se uzalud radovao.

U 31. minuti nakon intervencije iz VAR sobe gostima je dosuđen penal, a isključen je defanzivac Cristian Romero pa je trener Tottenhama bio prinuđen i praviti prinudne promjene. Cole Palmer je golom sa bijele tačke donio Chelseaju poravnanje.