PLBiH, 17. kolo
Borac uz dosta muke slavio na gostovanju kod fenjeraša
Fudbaleri Borca upisali su novu pobjedu, te su se dodatno učvrstili na liderskoj poziciji Premijer lige Bosne i Hercegovine.
09.12.2023. u 14:50

Banjalučani su danas slavili na gostovanju u Ugljeviku, gdje su uz dosta muke sa 2:1 savladali fenjeraša, Zvijezdu 09.

Iz blijedog prvog poluvremena izdvajamo samo detalj koji se dogodio u 43. minuti, kada je Kvržić pogodio na asistenciju Blagaića. Treba naglasiti kako je neshvatljiva reakcija igrača domaćeg tima koji su dopustili Kvržiću da nonšalantno pošalje loptu u mrežu.

Domaći su prednost udvostručili u 56. minuti kada je na asistenciju Jurilja pogodio Čavić.

No, domaći se nisu predavali, a u 75. minuti smanjili su preko Ivančića. U 87. minuti Stjepanović je spasio goste kada je zaustavio topovski pokušaj Vadzea.

Treba naglasiti kako su gostujući navijači tokom drugog poluvremena skandirali "Živjela Kraljevina Srbija", ali delegat Dragomir Đajić iz Istočne Ilidže i sudijska četvorka predvođena Sabrijom Topalovićem iz zenice nisu reagovali na to.

U drugom meču odigranom u istom terminu Sloga je bila bolja od Posušja. Dobojlije su slavili sa 1:0, a mrežu gostiju zatresao je Nikolić u 60. minuti.