Kvalifikacije za EP
Bh. kadeti u odlučujućem meču izgubili od Ukrajine
Izabranici selektora Zorana Erbeza izgubili su sa 2:3 i turnir završili na trećoj poziciji sa četiri boda
16.10.2018. u 17:25

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Ukrajine u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Zorana Erbeza izgubili su rezultatom 2:3 i turnir su završili na trećoj poziciji sa četiri boda (bod manje od drugoplasiranog Islanda i tri manje od pobjednika grupoe Ukrajine).

Sudukov je doveo Ukrajinu u vodstvo golom u 13. minuti sa bijele tačke, a Shuranov je nakon pola sata igre udvostručio prednost. Jusupović je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela smanjio prednost Ukrajinaca, ali je dva gola prednosti vratio Shuranov u 68. minuti.

Konačnih 2:3 postavio je Duraković sa bijele tačke, a bh. tim je meč završio sa desetericom igrača, jer je crveni karton u 89. minuti dobio Bobarić.