Liga prvaka
Bayern preživio vruće gostovanje u Istanbulu, Dedićev Salzburg poražen od Intera
Fudbaleri Bayerna i Intera ostvarili su pobjede u utakmicama 3. kola Lige evropskih prvaka.
24.10.2023. u 20:38

Bavarci su slavili na vrućem gostovanju u Istanbulu, dok su Italijani na domaćem terenu bili bolji od Salzburga.

Njemački tim je protiv Galatasaraya slavio sa 3:1, a ne bi bilo nezasluženo ni da su domaći osvojili bod(ove). Coman je u 8. minuti pogodio za 0:1, a Icardi "panenkom" sa bijele tačke u 30. minuti vraća stvari na početak.

Nakon toga domaći su propustili nekoliko sjajnih prilika, a kako to biva u fudbalu, na kraju su kažnjeni za promašaje. Kane u 73. i Musiala u 79. minuti pogađaju za dva gola prednosti, što je praktično značilo i trijumf gostujućeg tima. Inače, ovo je Galati prvi poraz u 18. utakmici ove sezone (do večeras su imali 14 pobjeda i tri remija).

Inter je slavio sa 2:1. Sanchez je u 19. minuti pogodio za 1:0, a izjednačio je Gloukh u 57. Ipak, sedam minuta kasnije dosuđen je penal za milanski klub, a Calhanoglu je siguran za 2:1.

Naš reprezentativac Amar Dedić odigrao je cijeli meč u dresu Salzburga, a kod prvog gola njemu je pobjegao Čileanac kada je pogodio za 1:0.