Kup kralja
Barcelona preokretom do četvrtfinala, Koeman nastavlja "mučiti" Pjanića
Fudbaleri Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja nakon što su poslije preokreta u gostima sa 2:1 savladali Rayo Vallecano.
27.01.2021. u 22:55

Sve zanimljivo u susretu koji se igrao u madridskom Vallecasu desilo se u drugom poluvremenu meča osmine finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Španiji.

Domaći tim do prednosti je stigao u 63. minuti susreta kada je Fran Garcia matirao Neta.

Sedam minuta kasnije gosti, u čijem početnom sastavu nije bilo našeg Miralema Pjanića, su utakmicu vratili u egal. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Lionel Messi nakon asistencije Antoinea Griezmanna.

Za totalni preokret katalonskog sastava pobrinuo se Frenkie de Jong golom u 80. minuti, koji je pogodio nakon dodavanja Albe.

Nizozemski stručnjak na klupi Barcelone nastavio je "mučiti" Pjanića, a bh. reprezentativcu ni večeras nije dao priliku za igru.

Ranije danas Sevilla je s uvjerljivih 3:0 porazila Valenciju.