Izbacili Romu
Bajka se nastavlja: Fenjeraš bez pobjede u Serie A izborio polufinale Kupa Italije!
Cremonese, posljednjoplasirani tim Serie A, priredio je novu senzaciju i plasirao se u polufinale Kupa Italije.
01.02.2023. u 22:54

Nakon što su u osmini finala izbacili Napoli, večeras su do nove senzacije došli pobjedom protiv Rome.

Ekipa koja je u prvih 20 kola ove sezone bez pobjede u Serie A večeras je slavila sa 2:1.

Golove za plasman u polufinale postigli su Dessers u 28. minuti te Celik koji je postigao autogol u 49. minuti.

Jedini pogodak za Romu postigao je Belotti u 94. minuti.

Cremonese će u borbi za finale igrati protiv Fiorentine koja je u nešto ranijem terminu savladala Torino rezultatom 2:1.

Golove za Violu postigli su Jović (64. minut) i Ikone (89. minut), dok je utješni pogodak za goste djelo Karamoha (92. minut).