Liga prvaka
TOK UTAKMICE / Slovan - Zrinjski 2:2
Fudbaleri Zrinjskog večeras će u Bratislavi odigrali revanš susret drugog kola kvalifikacija UEFA Lige prvaka protiv domaćeg Slovana.
01.08.2023. u 19:17

Nakon poraza u prvom susretu (0:1) našem prvaku trebala je pobjeda kako bi izborio prolaz u treće pretkolo, a to bi značilo i ispisivanje historije, jer bi imao zagarantovan plasman u grupnu fazu Konferencijske lige.

Ipak, meč u Bratoslavi završen je bez pobjednika - 2:2, što je bilo dovoljno Slovanu za prolaz dalje.

Utakmicu ste mogli pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

90. minut: Kraj u Bratislavi. Završeno je 2:2, Slovan ide dalje. Šteta za Zrinjski.

90. minut: Zrinjski ima slobodnjak u opasnoj zoni za produžetak...

90. minut: GOOOOLLLLLLLLLL! Ivančić je izjednačio. Drama u Braislavi.

90. minut: Čanađija prijeti, ali je njegov udarac izblokiran. Korner za Zrinjski. Ubacio je Koš, a Jakovljević glavom šutira pored gola.

75. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Barišić pogađa za 2:1 i vraća Mostarce u život.

67. minut: Zrinjski se mogao vratiti u život, ali Kiš nije pogodio iz dobre pozicije.

66. minut: GOOOOLLLLLL! Zuberu eurogolom udvostručuje prednost Slovana. "Pocijepao" je mrežu Mostaraca, a Marić je bio nemoćan.

57. minut: Ispao je Barišić, ali Čavrić se nije najbolje snašao i Marić je odbranio njegov udarac.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme, Rendulić je napravio dvije izmjene. Stanića je zamijenio Ivančić, a umjesto Kožulja ušao je Kiš.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Slovan vodi golom Čavrića.

44. minut: Pokušao je i Čanađija, ali je to bio lak plijen za Borjana.

28. minut: Zrinjski je sve opasniji. Ćorluka je proigrao Bilbiju, ovaj Ćužea koji, iz dobre pozicije, šutira visoko preko gola.

28. minut: Domaći su imali opasnu kontru, ali su na sreću Mostaraca bili loši u završnici.

24. minut: Zrinjski je sada imao i prvi udarac u okvir gola, ali je Borjan zaustavio pokušaj Kožulja.

22. minut: Prijeti sada i Zrinjski, ali Ćuže šutira preko gola.

8. minut: Pokušao je Lovat, ali Marić sada brani.

5. minut: GOOOOLLLLL! Slovan vodi golom Čavrića. Opet je korner bio koban za Mostarce.

2. minut: Prijeti Slovan nakon prekida, ali Bilbija otklanja opasnost. U narednom napadu Kucka je zakasnio na ubacivanje Weissa.

1. minut: Počeo je moč u Bratislavi, sretno Zrinjski!

20.15 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tekstualni prijenos utakmice Slovan - Zrinjski.