Serie A
Golman Milana napustio teren nakon što su ga rasistički vrijeđali navijači Udinesea, ubijedili ga da se vrati
Mike Maignan, golman Milana, napustio je teren u 34. minuti na utakmici Udinesea i Milana u Udinama
20.01.2024. u 22:28

Razlog ovakvog poteza francuskog golmana je činjenica da su ga navijači domaćeg tima rasistički vrijeđali, piše N1.

Poslije obavljenog razgovora sa glavnim sudijom Fabijom Marecom, golman Rossonera, skinuo je rukavice i napustio Dacia arenu, a za njim su otišli i njegovi saigrači.

Nakon nekoliko minuta ekipa Milana vratila se na teren.

Sigurno da Udinese poslije istrage očekuje žestoka kazna Fudbalskog saveza Italije.

Inače, u utakmici punoj preokreta Milan je slavio sa 3:2. Poveli su Rossoneri u 31. minuti kada je pogodio Loftus-Cheek. Za preokret su pogađali Samardžić (42) i Thauvin (62). No, tu nije bio kraj jer su Jović u 83. i Okafor u 93. minuti pogađali za trijumf gostiju.