Ispustili pobjedu
Zmajići remijem u Podgorici otvorili kvalifikacije za EURO
Mlada fudbalska reprezentacija BiH remizirala je sa Crnom Gorom u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023. godine.
29.03.2021. u 19:50

Meč u Podgorici završen je rezultatom 2:2, uz dva auto-gola, te fenomenalan pogodak veznjaka domaćeg tima Ražnatovića.

Crnogorci su bolje otvorili utakmicu i u 12. minuti pogodili su stativu. Odgovorio je Hasić nekoliko minuta kasnije kada je zagrijao dlanove golmana Popovića, a najljepši momenat u prvom dijelu vidjeli smo nakon pola sata igre.

Šehić je "uhvatio volej" sa vrha šesnaesterca, golman Crne Gore bio je savladan, ali je lopta pogodila prečku. Ujedno, to je bilo sve u prvom poluvremenu.

Već na otvaranju drugog dijela Zmajići su došli u vodstvo. Korner je izveo Gazibegović, Barišić je šutirao glavom, lopta je pogodila Krstovića i završila u golu Crne Gore.

Domaći su izjednačili u 56. minuti također auto-golom, a ovaj puta mrežu našeg gola pogodio je Barišić. Ipak, dvije minute kasnije ponovo smo imali prednost. Savić je uposlio Bašića, koji se oslobađa svoja dva čuvara i matira Popovića.

Crnogorci su do drugog izjednačenja stigli u 66. minuti. Ražnatović je prošao Barišića i sjajnim lobom udarcem vara Aljkanovića.

U 85. minuti Zmajići su imali dvije sjajne prilike, ali nisu uspjeli matirati Popovića. S druge strane zaprijetio je Krstović, koji je glavom šutirao pored gola.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 2:2 (0:0)

Stadion: DG Arena u Podgorici. Sudija: Fedayi San (Švicarska). Strijelci: 0:1 - N. Krstović (49-ag), 1:1 - Barišić (56-ag), 1:2 - Bašić (58), 2:2 - Ražnatović (66). Žuti kartoni: Janjić, Milić, Bojović (Crna Gora), Šehić, I. Savić, Gazibegović (BiH).

CRNA GORA: Balša Popović, Bogdan Milić (od 58. Jonathan Drešaj), Ognjen Obradović, Anto Babić, Andrija Ražnatović, Miloš Brnović, Marko Matanović (od 46. Srđan Krstović), Nikola Janjić (od 57. Marko Rakonjac), Danilo Pešukić, Omar Sijarić (od 84. Ivan Bojović), Vuk Striković (od 46. Nikola Krstović). Selektor: Slobodan Drašković.

BOSNA I HERCEGOVINA: Azur Aljkanović, Eldar Šehić (od 46. Ivan Bašić), Adrian Leon Barišić, Igor Savić, Jusuf Gazibegović, Stefan Santrač (od 46. Jovan Ilić), Andrej Đokanović, Ajdin Hasić (od 72. Amar Begić), Amar Dedić, Milan Savić (od 94. David Čavić), Elvis Mehanović (od 46. Anes Mašić). Selektor: Slobodan Starčević.