Kvalifikacije za SP
Zmajevi izgubili od Češke, popravni će imati protiv Bugarske
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju kod Češke u meču 5. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
01.07.2022. u 21:56

Selektor Adis Bećiragić debitovao je porazom, Zmajevi su izgubili sa 93:81, pa će vizu za drugi krug kvalifikacija tražiti u ponedjeljak u Skenderiji protiv Bugarske.

Nakon nervoznog obostranog početka prve poene vidjeli smo tek u trećoj minuti. Češka se bolje snašla u prvoj dionici u kojoj je slavila sa 24:17. I u drugoj dionici domaći su bili bolji na parketu, iskoristivši veliki broj grešaka bh. tima.

Domaći su u drugoj četvrtini slavili sa 27:19, a na poluvremenu su imali 15 poena prednosti (51:36).

Nešto bolje odigrali smo u trećoj četvrtini koju smo riješili u našu korisz (19:22), ali su domaći u posljednjem periodu držali konce igre u svojim rukama. Uspješno su čuvali dvocifrenu prednost i na kraju obradovali domaći navijače.

Sve što su Zmajevi uraditi bilo je to da su u posljednjoj minuti zaostatak spustili ispod deset poena, ali nisu imali snage za veliki preokret.