Deseto zlato
Zlatni ljiljani srušili Rusiju i postali prvaci Evrope!
Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci deseti put u historiji postala je prvak Evrope.
23.10.2021. u 18:03

Zlatni ljiljani su u finalnom meču Evropskog prvenstva u turskom Kemeru srušili selekciju Rusije rezultatom 3:0.

Prvi set bh. odbojkaši dobili su rezultatim 25:17, poslije 19 minuta borbe. To je bio prvi set koji su Rusi izgubili na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

Drugi set bio je mnogo neizvjesniji. Trajao je 27 minuta a BiH je slavila 28:26. Rusija je imala i jednu set loptu.

U trećem setu bh. odbojkaši trijumfovali su 27:25, iako je Rusija imala prednost tokom cijelog seta.

Reprezentativci BiH u pohodu na zlatnu medalju prepustili su rivalima samo jedan set.

Boje BiH u Turskoj branili su: Godinjak, Manko, Crnobrnja, Kešmer, Šehić, Duran, Čančar, Hamzić, Brkić, Alibašić, Delalić, Jusufović.

Selektorski debi imao je Ifet Mahmutović.