Derbi na Tušnju
Željo poveo, pa "nestao": Tuzlaci preokrenuli za pet minuta
Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Željezničar u derbiju 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.07.2021. u 22:48

Građani su na Tušnju slavili sa 2:1 i to nakon preokreta, a za to im je trebalo samo pet minuta. Željezničar je poveo, pa bukvalno "nestao", što su Tuzlaci znali iskoristiti i kazniti svaki poklon.

Prvi udarac u okvir gola vidjeli smo u 10. minuti. Lukavo je pokušao Subašić sa centra, ali se Fejzić nije dao iznenaditi. Četiri minute kasnije najbolja prilika za domaće.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Plavih pokušao je Mešinović, ali je Blažević izblokirao njegov udarac.
Fejzić i Bender odbranili su još po dva udarca do kraja poluvremena.

Golman domaćih na mukama je bio u 53. minuti kada je pokušao Bojo sa 30-ak metara, a Fejzić krajnjim naporom izbija loptu u korner. Osam minuta kasnije isti akteri i isti ishod.

Bojo je uhvatio volej, a Fejzić je odbranio njegov udarac.

Željezničar je poveo u 72. minuti kada je sa bijele tačke pogodio Juričić.

Primljeni gol dao je krila domaćim igračima koji su za sedam minuta stigli do preokreta, a uz to poništenim je jedan čist pogodak.

Prvo je u 74. minuti rezervista Mirzad Mehanović izjednačio, a tri minute kasnije poništen je čist pogodak Krpiću. Ipak, domaći do drugog gola stižu u 79. minuti kada je pogodio kapiten Nukić.

U 90. minuti kapiten domaćih mogao je potvrditi trijumf, ali je Bender odbranio njegov pokušaj.