Baraž za SP
Velika pobjeda prkosne Ukrajine
Fudbalska reprezentacija Ukrajine u prvoj zvaničnoj utakmice nakon početka ruske agresije na tu zemlju slavila je veliku pobjedu.
01.06.2022. u 22:41

Prkosni Ukrajinci su u polufinalu baraža za Svjetsko prvenstvo u Glasgowu savladali selekciju Škotske rezultatom 3:1.

Ukrajina je povela u 33. minuti golom Yarmolenka, a na 2:0 povisio je Yaremchuk u 49. minuti.

Škotska je šreko McGregora u 79. minuti uspjela smanjiti rezultat i finiš meča učiniti uzbudljivijim.

Ipak, Ukrajinci golom u sudijskoj nadoknadi čekiraju vizu za finale baraža.

Putnik na Svjetsko prvenstvo bit će poznat 5. juna. Ukrajina će u finalu baraža odmjeriti snage protiv Velsa u Cardiffu.

Iako fudbal u ovom trenutku za Ukrajince nije najvažnija stvar, utakmice reprezentacije su prilika za kakvo - takvo slavlje, jer postoji čežnja za dobrim vijestima.