Maroko izborio SP
Vaha u velikom stilu ide na Mundijal
Poslije Obale Bjelokosti Alžira i Japana, na red je došao Maroko.
29.03.2022. u 23:32

Bosanskohercegovački stručnjak Vahid Halilhodžić uspio je još jednu selekciju odvesti na Svjetsko prvenstvo, a Maroko mu je četvrta reprezentacija s kojom ide na prestižno takmičenje.

Vahin Maroko je u baražu za SP u Kataru u revanšu pregazio Kongo sa 4:1. Prvi meč okončan je bez golova.

Već nakon prvog poluvremena Maroko je imao dva gola prednosti. Za 1:0 pogodio je Ounahi u 21. minuti, a na 2:0 povisio je Tissoudali u nadoknadi prvog dijela.

Treći gol za Maroko, a svoj drugi na meču postigao je Ounahi u 54. minuti, a Hakimi je u 69. minuti pogodio za 4:0.

Kongo je do kraja samo uspio ublažiti poraz preko Malanga Ngite, koji je utješni pogodak za goste postigao u 77. minuti, tik nakon ulaska na travnjak.