Nakon produžetaka
Ukrajina u 121. minuti preko Švedske do četvrtfinala EURO-a
Fudbalska reprezentacija Ukrajine izborila je plasman među osam najboljih reprezentacije Evrope nakon što je večeras u osmini finala savladala Švedske sa 2:1.
29.06.2021. u 23:34

Gledali smo sjajan meč u Glasgowu, a na kraju su s(p)retniji bili Ukrajinci, koji su slavili nakon predužetaka.

Ukrajina je povela u 27. minuti kada je Yarmolenko sjajno uposlio Zinchenka, a ovaj "uhvatio volej" i matirao nemoćnog Olsena.

Prije gola Šveđani su bolje stajali na terenu, a ni primljeni pogodak nije ih poremetio, nego su nastavili u svom ritmu.

Za dobru igru nagrađeni su u 43. minuti kada je Forsberg na asistenciju Isaka pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu "sijevalo je sva strane", tresli su se okviri golova, na obje strane (Forsberg pogađao i prečku i stativu) ali promjene rezultata nije bilo.

Švedska je u 98. minuti ostala sa deset igrača, jer je Danielson dobio direktan crveni karton. Skandinavci su se odbranili do 121. minute, ali je Dovbyk tada pogodio za veliku pobjedu Ukrajine...