Potop Plavih
Treći poraz na Grbavici: Široki Brijeg očitao lekciju nemoćnom Željezničaru
Fudbaleri Željezničara poraženi su od Širokog Brijega sa 2:3 u jednom od derbija 18. kola Premijer lige BiH. Gosti sa Pecare očitali su lekciju bezidejnom i nemoćnom domaćinu koji je tako upisao treći ovosezonski poraz na Grbavici.
06.12.2020. u 16:45

Igrači Željezničara u prvom poluvremenu bili su van utakmice, dok su rastrčani gosti iskoristili prvu ozbiljniju priliku i poveli nakon 15 minuta igre.

Stanić je prošao po lijevoj strani i ubacio, odbrana Želje je "spavala", a Marić glavom zakucao loptu u mrežu.

U 39. minuti ponovo je prijetio Marića, ali je ovaj put šutirao pored gola.

Jedinu priliku, i to stopostotnu, Željo je imao u 41. minuti. Štilić je uposlio Zeca, koji je izašao jedan na jedan sa Miškićem, ali golman Širokog Brijega odbranio je njegov udarac.

Gosti su u finišu prvog dijela mogli i do drugog gola. Šutirao je Jović, ali Miletić blokira njegov udarac.

U nastavku susreta Željo je krenuo po izjednačenje, ali izabranici Amara Osima nisu imali ideje.

Ozbiljnije je zaprijetili tek Hajdarević koji je šutirao sa distance, te Bekrić. U oba slučaja golman Miškić odbranio je njihove udarce.

I onda, kada je krenuo na sve ili ništa, Širokobriježani su još dva puta matirali Erića. Prvo je Jurić iskoristio neopreznost odbrane Želje, da bi Pervan dokrajčio domaćina efektnim golom u 87. minuti. Prethodno je Miškić odbranio udarac Lendrića.

Na 1:3 smanjio je Lendrić u 92. minuti, a minut poslije Bojo pogađa za 2:3.