Bitka za Mundijal
TOK UTAKMICE: Ukrajina - BiH 1:1
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Lvivu na gostovanju kod Ukrajine - 1:1.
12.10.2021. u 19:44

Zmajevi su ovim remijem napravili još jedan korak ka osvajanju druge pozicije i plasmanu u baraž za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Bh. tim je bio oslabljen, jer u Lviv nisu otputovali Miralem Pjanić, Rade Krunić, Siniša Saničanin, Mario Vrančić..., a na dan utakmice zbog povrede je otpao Gojko Cimirot.

_________________

90. minut: Igrat će se još tri minute.

77. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLL! Ahmedhodžić hvata volej i pogađa za 1:1

75. minut: Prevljak prijeti u dva navrata. Prvo je izblokiran, a u nastavku akcije Pyatov brani.

69. minut: Džeko je gađao sa distance, Pyatov paradom spašava svoj gol

50. minut: Odgovorili su Ukrajinci. Tymchyk nije uspio pogoditi iskosa sa desne strane nakon greške Hadžikadunića.

49. minut: Velika šansa za BiH. Nalić je glavom sa pet metara šutirao pored gola. Šteta.

48. minut: Imali smo sreće, Kolašinac je zakomplikovao pred golom Šehića, ali je na kraju spasio stvar.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

21:30 sati: Završeno je prvo poluvrijeme na Lviv Areni.

43. minut: Još dvije velike prilike za Zmajeve. Hadžiahmetovićev udarac odbranio je golman Ukrajine, a u nastavku akcije izblokiran je Prevljak.

34. minut: Šta je sada propustila BiH. Kolašinac je bio u stopostotnoj prilici i to dva puta, ali nije uspio postići gol. Šteta.

29. minut: Imali smo i sreće. Tsygankov iz izgledne prilike glavom šutira pored gola.

27. minut: Sada BiH prijeti iz kontre, ali je odbrana Ukrajine otklonila opasnost.

24. minut: Kakva prilika za domaće. Sijevnula je kontra, Oleksandr Tymchyk je izašao sam pred Šehića, ali golman BiH brani njegov udarac.

21. minut: Bh. tim je nakon primljenog gola preuzeo kontrolu igre, ali bez konkretnijih prilika.

15. minut: GOL! Ukrajina vodi, strijelac je Andriy Yarmolenko. Viktor Tsygankov je probio lijevu stranu, sjajnom loptom kroz zadnju liniju Zmajeva uposlio Yarmolenka, koji rutinski pogađa za veliko slavlje domaćih.

12. minut: Bude se i Zmajevi. Gojak je zapucao prvu priliku za BiH. Stevanović je uposlio fudbalera Dinama, koji šutira iz prve, a lopta odlazi preko gola.

11. minut: Ćivić je dobio žuti karton.

9. minut: Prva prijetnja Ukrajinaca, ali je ofsajd.

6. minut: U uvodnih pet minuta vidjelo se da su se Zmajevi opredjelili za čuvanje svoga gola, a prijetit će iz kontranapada.

20:45 sati: Zmajevi prvi kreću s centra, sretno momci, idemo po pobjedu!

20:39 sati: Slušamo himnu BiH. Dzidzio, poznati ukrajinski pjevač, otpjevao je himnu Ukrajine, sa dosta emocije otpjevao je himnu Ukrajine.

VEZANI TEKST - Poznat sastav Zmajeva: Kakvo je iznenađenje Petev pripremio Ukrajincima

20:35 sati: Zmajevi imaju podršku i u Lvivu.

20:19 sati: Danas je odigran jedan meč iz naše grupe, u kojem je Finska slavila na gostovanju kod Kazahstana. Trijumf Finaca dodatno je zakomplikovao situaciju u našoj grupi. Pročitajte OVDJE

20:02 sati: Ukrajina će večeras igrati svoj 20. meč u Lvivu, odakle su se neporažene uspjele vratiti svega dvije selekcije - Latvija i Češka, dok su u preostalih 17 ostvarili pobjede! Opširnije možete pročitati OVDJE

19.55 sati: Selektor Ivaylo Petev je odlučio da BiH večeras igra u sastavu: Šehić, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Ćivić, Stevanović, Kolašinac, Hadžiahmetović, Nalić, Gojak, Prevljak i Džeko.

19.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Ukrajina - Bosna i Hercegovina.