TOK UTAKMICA: Željo i Borac siloviti, Zrinjski se mučio, remi na Tušnju
Nakon 145 dana pauze danas se igraju četiri meča 1. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
01.08.2020. u 17:15

Sloboda - Radnik 1:1 (Beganović 61 / Karić 45)

Borac - Mladost DK 6:0 (Jovanović 9, Vranješ 18, Danilović 33, Ziljkić 44, Zakarić 74, 84)

Zrinjski - Olimpik 1:0 (Mašić 82)

Željezničar - Velež 3:0 (Juričić 16, Mujezinović 21, Lendrić 30)

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________________________________

Kraj na Grbavici. Željo je slavio 3:0.

83. minut: Još jedna sjajna intervencija Erića nakon topovskog udarca Cvijanovića.

76. minut: Zaprijetio je Velež preko Ovčine, ali Erić krajnjim naporom spašava svoj gol.

90. minut: Kraj meča u Mostaru. Zrinjski se mučio protiv Olimpika, ali je slavio golom rezerviste Mašića.

82. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Zrinjski vodi protiv Olimpika. Pogodio je rezervista Mašić.

65. minut: Sjajna prilika za Olimpik, ali Osmanović nije uspio matirati golmana Zrinjskog.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici. Željo protiv Veleža vodi 3:0.

38. minut: Još jedna sjajna prilika za Lendrića, ali ovaj put Bobić brani. Ostaje 3:0.

30. minut: GOOOOOOOLLLLLL! 3:0 za Željezničar, Lendrić je strijelac ovoga puta.

21. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Željo je udvostručio prednost na Grbavici, Mujezinović je strijelac na još jednu asistenciju Lendrića.

16. minuti: GOOOOOOOLLLLLL! Željo vodi protiv Veleža. Strijelac je Juričić. Bio je to mat u tri poteza. Lendrić je na kraju bio nesebičan, a JUričić pogodio za 1:0.

13. minut: Prilika i na drugoj strani. Juričić je pokušao lobovati Bobića, ali je prebacio gol.

12. minut: Stopostotna šansa za Velež. Mulić je izašao jedan na jedan sa Erićem, a golman Plavih odbranio je njegov udarac.

6. minut: Lendrić nije dobro prihvatio loptu, pa je Zvonić otklonio opasnost.

27. minut: Bilbija pada u kaznenom prostoru. Domaći traže penal, ali se sudija nije oglasio.

1. minut: Počeo je derbi na Grbavici.

21. minut: Pokušao je Arežina iz slobodnjaka, ali brani golman Olimpika.

15. minut: Zaprijetio je Filipović, a onda gužva i pred golom Zrinjskog, ali promjene rezultata nema.

10. minut: Nema većih uzbuđenja u Mostaru.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru, gdje Zrinjski dočekuje ekipu Olimpika.

90. minut: Kraj u Banjoj Luci. Borac je sa 6:0 deklasirao Mladost DK.

VEZANI TEKST - Željo dočekuje Velež: Osim i Dudić odabrali startnih 11

86. minut: GOOOOOLLLLLL! Borac vodi 6:0, Zakarić je pogodio.

73. minut: GOOOOOOOLLLLL! Zakarić pogađa za 5:0.

71. minut: Nevjerovatan promašaj Hadžića. Napadač Mladosti sa samo metar šutirao je pored gola. Čini se da je Borac "povukao ručnu".

90. minut: KRAJ NA TUŠNJU. Sloboda - Radnik 1:1

83. minut: Pokušao je rezervista Huseinbašić, ali se golman SLobode nije dao iznenaditi.

61. minut: GOOOOOOOLLLLL! Sloboda je izjednačila, a Beganović je pogodio mrežu Radnika za 1:1.

45. minut: Završno je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci.

44. minut: GOOOOOOOLLLLL! Mladost je na koljenima. Banjalučani vode 4:0, a ovaj put strijelac je Ziljkić.

50. minut: Radnik je zaprijetio ponovo preko Karića, ali je korpulentni napadač glavom šutirao pored gola.

46. minut: Velika prilika za Slobodu, koju je propustio Predragović.

33. minut: GOOOOOOOLLLLL! Borac vodi 3:0, a strijelac je Vladan Danilović.

30. minut: Izmjena u ekipi Borca - izašao je Subić, a ušao Kujundžić.

18. minut: GOOOOOOOLLLLL! Stojan Vranješ udvostručio je prednost Borca protiv Mladosti.

45. minut: GOOOOOOOLLLLL! Radnik vodi na Tušnju, pogodio je Marić.

16. minut: Zaprijetio je i Mujarić, ali je pogodio vanjski dio mreže.

15. minut: Vazda je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Pavlović bez problema sačuvao mrežu Borca.

40. minut: Sloboda je zaprijetila u dva navrata. Prvo je pokušao Mujagić, a potom i Husejinović. No, promjene rezultata nije bilo.

9. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Borac vodi protiv Mladosti. Strijelac je Marko Jovanović, koji je tako upisan kao strijelac prvog gola u m:tel PLBiH.

35. minut: Radnik je imao sjajnu priliku. Vasić je šutirao, ali Golubović brani.

5. minut: Pokušao je Ziljkić, ali brani golman gostujućeg tima.

1. minut: Počeo je meč Borac - Mladost.

Od 18 sati u Banjoj Luci igraju Borac i Mladost DK. Za Borac će nastupiti: Pavlović, Jovanović, Danilović, Dujaković, Brtan, Subić, Lukić, Vranješ, Milojević, Ziljkić i Zakarić. S druge strane za Mladost igraju: Bukvić, Duraković, Vazda, Hadžić, Hiroš, Mirkov, Mujarić, Kovač, Mahmić, Nikolić i Begić.

14. minut: Bez većih uzbuđenja u Tuzli. Uzelac se vratio na teren i zauzeo mjesto na stoperskoj poziciji.

10. minut: Već nekoliko minuta traje prekid na Tušnju. Povrijeđen je Dejan Uzelac, a trener Gradimir Crnogorac poslao je Adnana Mujkića na zagrijavanje.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju.

Sezonu, koja će biti drugačija po mnogo čemu, a prije svega što će početi bez navijača na tribinama, te mnogobrojnim restrikcijama, otvorili su Sloboda i Radnik od 17.30 sati na stadionu Tušanj.

Gradimir Crnogorac, trener FK Sloboda, odlučio je da će na teren poslati sljedećih 11 fudbalera: Golubović, Jusić, Uzelac, Beganović, Husejinović, Herić, Tomašević, Husić, Predragović, Maksimović i Mujagić.

S druge strane, Radnik će nastupiti u sastavu: Kozić, Novaković, Mekić, Vasić, Bradonjić, Gogić, Karić, Đurić, Motika, Koraksić i Šubert.