TOK UTAKMICA/ Leotar - Sarajevo 2:0, Sloboda - Igman 5:1, Zrinjski - Borac 1:0
Zavjesa na jesenji dio Premijer lige Bosne i Hercegovine spuštena je danas.
20.11.2022. u 12:52

Odigrana su tri meča 19. kola u kojima je Leotar sa 2:0 savladao Sarajevo, Sloboda je rezultatom 5:1 razbila Igman, dok je u derbiju Zrinjski sa 1:0 bio bolji od Borca i stigao do titule jesenjeg prvaka BiH.

Tekstualni prijenos današnjih mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

Kraj u Mostaru. Minimalna pobjeda Zrinjskog.

90. minut Tri minute nadoknade.

87. minut: Nakon čarki na terenu, Kazlagić je isključio još Spremu  kod Borca, te Bekića, koji je pocrvenio na klupi za rezervne igrače. Brojčane snage na terenu sada su izjednačene.

55. minut: GOOOOOL. Mostarci s igračem manje dolaze do vodstva, Barišić je bio na pravom mjestu poslije centaršuta Barišića.

51. minut: Zrinjski ostaje s igračem manje. Mandić je dobio direktan crveni karton nakon što je srušio Kulašina koji se odlično ubacio i išao sam prema golu. Mandić je proveo samo pet minuta na terenu.

50. minut: Opasno pred golom Zrinjskog, Mandić spašava s linije.

48. minut: Prilika za Mandića koji čiji udarac odlazi malo pored gola.

46. minut: Nastavljen je drugi dio.

45. minut: Kraj prvog dijela. Nema golova u Mostaru.

30. minut: Slaba utakmica Pod Bijelim brijegom.

3. minut: Prvo uzbuđenje pred golom Borca, blokiran udarac Tičinovića.

1. minut: Počeo je derbi.

15:07 Prije utakmice, mala ceremonija u Mostaru. Slobodan Jakovljević, koji danas ne igra, dobio je dres na poklon nakon što je uknjižio jubilarni 200. nastup.

15:07 Kasni start susreta.

14:57 Uskoro će početi derbi između Zrinjskog i Borca.

Kraj u Banovićima.

90. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi 5:1. Komazec je sada strijelac.

81. minut: Bukvić brani udarac Ramića sa 11 metara.

80. minut: Penal za Igman.

72. minut: GOOOOL. Igman je smanjio. Ćubara je glavom matirao Bukvića.

60. minut: Pervan opet trese mrežu Sarajeva. Leotar vodi 2:0.

55. minut: Sloboda ima četiri gola prednosti. Sada je 4:0. Strijelac je Mehmedović.

53. minut: Đokanović prijeti, nema promjene rezultata.

49. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi 3:0. Još jedan autogol, ovoga puta Dupovac.

48. minut: GOOOOOL. Leotar vodi. Pervan je zatresao mrežu gostiju.

47. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi 2:0. Na startu drugog poluvremena ponovo se zatresla mreža Igmana. Centrirao je Husejinović, Bodul je zakačio loptu, a Osmanković pogađa.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme na oba susreta.

Poluvrijeme na oba meča. Sloboda ima minimalnu prednost protiv Igmana, a mreže miruju u Trebinju.

45. minut: Sjajna prilika za Sarajevo, Čataković je sve sam uradio, a onda njegov udarac odlazi tik pored stative Puletićevog gola.

41. minut: Prijeti Igman. Snažno je šutirao Hebibović, lopta ide pored gola.

38. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Husejinović je sve uradio, a Duraković je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

35. minut: Ubačaj Avramovskog, bez problema za Puletića.

25. minut: Miruju mreže na oba terena.

4. minut: Šansa za Jakupovića, njegov udarac brani Bukvić. Mogao je Igman stići do ranog vodstva.

1. minut: Počeo je i dvoboj u Banovićima.

1. minut: Krenula je utakmica u Trebinju.