Sjajan učinak bh. centra: Jusuf Nurkić briljirao protiv Lakersa

Objavljeno: 06.03.18 u 08:02

Košarkaši Portland Trail Blazersa nastavili su sa odličnim partijama ove sezone. Sinoć su slavili na gostujućem parketu protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 108:103 i tako stigli do sjajne treće pozicije na Zapadu.

Nurkić ubacio 16 poena i imao isto toliko skokova

Bio je ovo sedmi uzastopni trijumf Portlanda, koji ima omjer 38 pobjeda i 26 poraza, a na Zapadnoj konferenciji ispred Trail Blazersa su samo Houston Rocketsi i Golden State Warriorsi.

Bh. centar Jusuf Nurkić odigrao je još jednu odličnu partiju za Blazerse. Za 29 minuta na parketu postigao je 16 poena, a imao je isti broj i skokova. Bh. zvijer je upisala i tri asistencije, te jednu blokadu.

Zanimljivo, Lakersi su nekoliko minuta prije kraja meča imali prednost od 11 poena (97:86), ali je nakon toga Portland zaigrao sjajno i došao do velikog preokreta.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lillard sa 39 poena, a slijedili su ga McCollum sa 22, Randle sa 21 i Thomas sa 19 poena.