Pripreme
Široki i Željo remizirali na Pecari
Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu
04.07.2019. u 22:21

Široki Brijeg i Željezničar remizirali su rezultatom 1:1 u kontrolnom meču odigranom na stadionu Pecara.

Domaćoj ekipi ovo je bila posljednja provjera pred nastup u Evropi, a fudbaleri sarajevskog tima pobrinuli su se da treneru Širokog Goce Sedloskom ukažu na sve slabosti njegovog tima u ovom trenutku.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Željo je poveo u 66. minuti. Nakon asistencije Veselinovića, Ramović izlazi sam pred golmana domaćih i rutinski šalje loptu u mrežu.

Široki je izjendačio sedam minuta prije kraja golom Vukoje.

Željezničar se nakon ove utakmice vraća u Sarajevo, a Plavi će sutra u poslijepodnevnim satima trenirati na Grbavici.

Širokom Brijegu ostalo je još sedam dana da se pripremi za duel prvog pretkola Evropske lige protiv kazahstanskog Kairata koji je na rasporedu 11. jula.

Željezničar prvo poluvrijeme: Erić – Stevanović, Sipović, Osmanković, Stanić – A. Zec, Sadiković, Bojo, Mujezinović – Zajmović, Krpić.
Željezničar drugo poluvrijeme: Kjosevski – Stevanović (A. Šehić od 70.), Sadiković, Osmanković, Pavić – Hajdarević, Alispahić – Mujezinović (Dacić od 70.), Ramović, Veselinović – E. Zec.

Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić, Jović, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin. Još su igrali: Vukoja, Jurilj, Barišić, Marušić, Hrkać, Cipetić.