Konferencijska liga
Sarajevo se obrukalo na Koševu, Velež uspješan u Sjevernoj Irskoj
Sarajevo je ispalo u prvom pretkolu Konferencijske lige, dok se Velež plasirao u narednu rundu.
15.07.2021. u 22:58

Fudbaleri Bordo tima zaustavljeni su od moldavskog Milsamija, koji je važio za autsajdera u ovom dvoboju. Moldavci su na Koševu slavili 1:0, a podsjećamo da je prvi duel u Moldaviji okončan bez pogodaka.

Jedini gol na meču viđen je uz 19. minuti. Ginsari je iskoristio slabu reakciju odbrane Sarajeva i matirao Kanurića, koji je mogao i bolje reagirati.

Sarajevo je na startu nove sezone nastavilo s katastrofalnim igrama koje su fudbaleri ovog kluba prezentirali i u drugom dijelu prošle sezone.

Nije pomoglo domaćoj ekipi ni prisustvo publike, koja se nakon dugo vremena vratila na Koševo.

Kako je igralo Sarajevo, možda najbolje govori činjenica da je jedinu pravu šansu na meču imao Fanimo i to u 30. minuti kada je pobjegao odbrani Milsamija, ali golman gostiju je odbranio njegov udarac.

Najbolju priliku za Sarajevo propustio je Fanimo FOTO: FENA

- Uprava napolje - uzvikivali su nezadovoljni navijači Sarajeva i tako najavili još jednu tegobnu sezonu tima s Koševa.

Drugi bh. predstavnik, tim Veleža uspio se plasirati u narednu rundu Konferencijske lige.

Velež je i u drugom meču nadigrao Coleraine iz Sjeverne Irske sa 2:1 i sa ukupnih 4:2 prošao dalje.

Coleraine je kao i prije sedam dana na Grbavici prvi stigao do gola.

Pogodio je Shevlin u 33. minuti, ali su Rođeni uspjeli preokrenuti preko Brandaa i Anđušića. Brandao je svoj treći gol u duelu s Coleraineom postigao u 54. minuti, a Ađušić se u strijelce upisao u 71. minuti.

Velež u drugom pretkolu igra protiv grčkog velikana AEK-a.