ATP Finale
Rafael Nadal okrenuo nemoguće
Rafael Nadal je pobijedio Rusa Danila Medvedeva sa 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) nakon što je u trećem setu gubio sa 1:5
13.11.2019. u 21:12

U susretu 2. kola grupe Andre Agassi, završnog teniskog turnira sezone u Londonu na kojem nastupa najboljih osam tenisera svijeta, Španac Rafael Nadal je pobijedio Rusa Danila Medvedeva sa 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) nakon što je u trećem setu gubio sa 1:5.

Premda se činilo kako će upisati i drugi poraz u skupini, prvi tenisač svijeta je velikim preokretom stigao do pobjede i tako ostao u igri za plasman u polufinale.

Medvedev je u odlučujućem, trećem setu vodio 4:0 uz dva breaka, zatim je imao 5:1, a kod 5:2 i meč loptu, međutim Nadal se čudesno vratio nanizavši pet gemova u nizu za vodstvo 6:5. Rus je uspio izjednačiti na 6:6, no u trinaestoj igri je Španac odigrao sjajno i izborio je pobjedu nakon dva sata i 50 minuta igre.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda prvog tenisera svijeta. Zanimljivo, sva tri meča su igrali ove godine, a u prve dvije pobjede Nadal je ostvario na US Openu i Mastersu u Montrealu.

Nadalu je to bila prva pobjeda u grupi nakon što je u prvom kolu izgubio od Nijemca Alexandera Zvereva, dok je Medvedev izgubio i drugi meč. U prvom kolu četvrtog tenisera svijeta je pobijedio Grk Stefanos Tsitsipas.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Tsitsipas i Zverev.