Sporni ofsajd i gol
Procijenite sami: Da li je Sloboda oštećena protiv Sarajeva na Koševu?
Uz poništeni gol iz 54. minute sporan je i detalj iz 10. minuta kada je Udovičić pokazao ofsajd
21.10.2018. u 16:30

Fudbaleri tuzlanske Slobode sinoć su poraženi na gostovanju kod Sarajeva. Bordo tim je na Koševu slavio 1:0 golom Krste Velkoskog sa bijele tačke u 61. minuti.

No, Tuzlaci se ne mire s gubitkom bodova, prije svega što im je sedam minuta ranije kod rezultata 0:0 poništen gol, za kojeg smatraju da je regularan.

Uz to, sudijama sinoćnje utakmice zamjeraju i situaciju iz 10. minute. Mehmed Alispahić je gurnuo loptu u prazan prostor, Ivan Baraban je krenuo sam na golmana Vladana Kovačevića, ali je pomoćni sudija Sreten Udovičić podigao zastavicu u zrak i signalizirao ofsajd.

Procijenite sami da li je Baraban u trunutku upućivanja lopte bio najbliži golmanu Sarajeva...

Pogledajte i detalj iz 54. minute kada je glavni sudija Dragan Petrović poništio pogodak gostima sa Tušnja, zbog, kako je procijenio, prekršaja koji je Edis Smajić napravio u duelu sa Selmirom Pidrom.