SP u Budimpešti
Pogledajte kako je Lana Pudar postala najbolja Evropljanka na 200 metara delfin
Lana Pudar, najbolja bh. plivačica, osvojila je šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Budimpešti.
22.06.2022. u 18:36

Mostarka je u disciplini 200 metara delfin osvojila sjajnu šestu poziciju i postala najbolja Evropljanka u ovoj disciplini.

VEZANI TEKST - Lana Pudar šesta na svijetu

Medalje su otišle u Kanadu (Summer McIntosh - 2:05.20), SAD (Hali Flickinger - 2:06.08) i Kinu (Yufei Zhang - 2:06.32).

Ispred Lane Pudar završile su još dvije plivačice koje nisu sa Starog kontinenta - Regan Smith (SAD) i Elizabeth Dekkers (Australija).

Iza 16-godišnje Mostarke ostale su dvije takmičarke iz Evrope, a to su Helena Bach (Danska) i Boglarka Kapas (Mađarska).

Pogledajte kako je sjajna Lana Pudar stigla do najboljeg plasmana za Evropu u disciplini 200 metara delfin na SP u Mađarskoj.