Poraz Rusije
Odbojkaška drama u pet setova pripala reprezentaciji Francuske
Odbojkaška reprezentacija Francuske novi je olimijski prvak nakon što je s 3:2 u fantastičnom finalu savladala selekciju Rusije.
07.08.2021. u 16:48

Prvi set koji je pripao Francuskoj sa 25:23 bio je jasan pokazatelj da će finale biti vrhunsko.

Ipak, nešto slabija igra Rusije u drugom setu omogućila je Francuzima da povedu s 2:0.

Pod pritiskom poraza, Rusi su igrali mnogo bolje, pa su u trećem i četvrtom setu slavili sa 25:21 i tako se pobrinuli za pravu dramu u petom setu.

Greške Francuza na startu odlučujućeg seta itekako su pomogle Rusima da povedu sa 3:0.

Francuzi su u nastavku uspjeli preokrenuti, da bi novo izjednačenje vidjeli na 10:10. Ipak, odlična igra Trikolorima donijela je novo vodstvo (13:11), a odlično "kuhanje" francuskog tehničaka dvije meč-lopte njegovoj selekciji.

Francuzi su iskoristili prvu jer je Maksim Mikhaylov loptu ispucao u aut. Radost Francuza malo je pokvario "challenge" ruskog selektora koji je tražio "pec", no kada je videotehnologija pokazala da Earvin N'Gapeth nije dirao mrežu, slavlje u francuskom taboru moglo je početi.

Upravo je N'Gapeth bio prvo ime finala sa 26 poena, dok je Maksim Mikhaylov sa 21 bio najefikasniji igrač Rusije.

U susretu za bronzu, također poslije pet setova, Argentina je savladala Brazil.