Mlada bh. plivačica
Lani Pudar izmakla medalja u finalu Svjetskog kupa, ali ne i novi državni rekord
Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar zauzela je četvrto mjesto u finalu FINA Svjetskog kupa u disciplini 200 metara leptir.
28.10.2021. u 17:49

Petnaestogodišnja Mostarka utrku je završila kao četvrta s vremenom 2.08:21, što je za dvije sekunde bolje od vremena koje je isplivala u borbi za plasman u finale (2:10.49) ali i novi rekord Bosne i Hercegovine u ovoj disciplini.

Mađarici Zsuzsanni Jakabos pripalo je zlato (2:05.88). Druga je bila 16-godišnja Anastasija Markova (2:05.97), koja je bila veliki rival naše Lane na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu za juniore, dok je bronza pripala Mariji Ugolkovoj (2:07.46).

Podsjećanja radi, Lana je na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila 19. mjesto u disciplini 100 metara leptir.

Prije Olimpijade, Pudar je u julu ove godine postala juniorska prvakinja Evrope u disciplini 100 metara leptir, dok se u utrkama na 50 i 200 metara okitila srebrenim medaljama.