Zaradio tehničku
Hrvati smatraju da je Slovenija za njih NBA: Pogledajte kako je nervozni Mostarac nasrnuo na sudiju
Košarkaška reprezentacija Slovenije razbila je u komšijskom derbiju Hrvatsku rezultatom 97:69 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Mundobasket.
01.07.2022. u 10:06

- Slovenci su NBA, mi smo teško pratili - rekao je Mario Hezonja nakon teškog poraza u Stožicama.

Sportske novosti analiziraju da je Hrvatska izgledala tužno, sporo, tromo, nemoćno, za korak kratka u gotovo svakoj odbrani, a bezidejno u napadu.

Ništa Hrvatskoj nije polazilo za rukom, a kada je sudija svirao jedan faul, s takvom odlukom nije se složio Mostarac Bojan Bogdanović. Dvije i po minute prije kraja treće četvrtine, kada je Slovenija bila na plus 17, Bogdanović je u duelu s Jakom Blažićem poslao loptu u aut.

Mostarac je tu "pukao" i tražio faul. Otišao je toliko daleko da se unio u lice sudiji i tijelom ga odgurnuo. Naravno, odmah je dobio tehničku.

Snimak pogledajte OVDJE.

Hrvatska još uvijek ima šanse da prođe u drugu rundu kvalifikacija, pod uvjetom da na domaćem parketu savlada Finsku, a da Slovenije slavi u Švedskoj.