Kvalifikacije za SP
Futsal reprezentacija BiH poražena u Češkoj
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Brnu od Češke sa 2:4 u susretu drugog kola grupe 3 glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
20.09.2022. u 21:00

Domaći sastav prvi dolazi do prednosti u 10. minuti, a strijelac je bio David Černy. Samir Gosto u 16. na asistenciju Josipa Boškovića izjednačuje rezultat.

Iako su oba tima stvarala šanse, Česi su bili efikasniji, te Michal Seidler i David Drozd u 25. i 26. minuti donose novu prednost svom timu. Marijo Aladžić u 34. minuti vraća nadu našoj selekciji da može ostvariti pozitivan rezultat, međutim već u sljedećoj minuti Radim Zaruba postiže pogodak za konačnih 4:2.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije nastavlja 3. marta kad će gostovati selekciji Armenije. U prvom meču protiv Armena izgubili smo sa 3:4.