Serie A
Florenzi spasio Romu na "Artemio Franchiju"
Roma se spasila od poraza, no već treću utakmicu u nizu ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu
03.11.2018. u 20:04
Edin Džeko
Edin Džeko

Fudbaleri Rome remizirali su na gostovanju kod Fiorentine, a meč 11. kola Serie A koji se igrao na stadionu "Artemio Franchi" okončan je rezultatom 1:1.

Domaći su u vodstvo stigli u 33. minuti, kada je Vertout bio siguran realizator najstrožije kazne.

Desetak minuta prije vodećeg gola popularnih Viola Edin Džeko je bio u dobroj poziciji, ali je loše šutirao.

Meč u Firenzi nije obilovao s prilikama, a sve bi se mogle nabrojati na prst jedne ruke.

Tri iole ozbiljnije šanse vidjeli smo u drugom poluvremenu. prvu je imao Nicolo Zaniolo, ali je domaći golman sjajno intervenisao u 53. minuti.

Samo tri minute kasnije Gerson je imao priliku za Fiorentinu, ali se ovoga puta istakao gostujući čuvar mreže.

Ipak, u 85. minuti viđen je jedini pogodak iz igre. Jednu odbijenu loptu u mrežu domaćih pospremio je Alessandro Florenzi.

Roma se tako spasila od poraza, no već treću utakmicu u nizu ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu, a vrijedi naglasiti da je Edin Džeko odigrao svih 90 minuta za Vučicu, koja se sa 16 bodova nalazi na sedmoj poziciji Serie A.