ATP Montpellier
Džumhur se senzacionalno plasirao među osam najboljih u Francuskoj
Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u francuskom Montpellieru, nakon što je napravio iznenađenje i u osmini finala eliminirao Nikoloza Basilashvilija.
03.02.2022. u 15:17

Džumhur je protiv četvrtog nositelja turnira i 21. reketa s ATP-liste slavio sa 2:1, po setovima 6:5, 5:7, 6:2.

Prvi set je bh. teniser dobio ekspresno, za 22 minute, rezultatom 6:1.

Basilashvili je izjednačio na 1:1 nakon što je drugi set dobio 7:5. Džumhur je izgubio servis u četvrtom gemu i tada je Gruzijac poveo sa 3:1, ali se Sarajlija odmah u petom gemu revanširao za 3:2, potom odservirao za 3:3 pa napravio break za 4:3. Basilashvili u osmom gemu oduzima servis Džumhuru za 4:4, a bio je siguran i na svoj servis za vodsvo od 5:4. Džumhur je porvnao na 5:5, zatim je Gruzijac stigao do 6:5, a bh. teniser izgubio je svoj servis u ključnom gemu drugog seta, tako da je pobjednik odlučen u trećem setu.

Džumhur je odlično krenuo u treći set. Već na startu je napravio break i poveo sa 1:0, a potom odservirao za 2:0. Do drugog breaka u setu došao je u petom gemu i poveo sa 4:1, a na kraju je slavio 6:2.

Bh. teniser će u četvrtfinalu igrati protiv Filipa Krajinovića, tenisera iz Srbije koji je na ATP listi smješten na 36. mjesto. On je u osmini finala u dva seta bio bolji domaćeg predstavnika Jo-Wilfrieda Tsonge.

Nagradni fond turnira iznosi 490.990 eura.