Džumhur danas protiv tenisera koji je bio među TOP 10

Objavljeno: 09.02.18 u 08:27

Damir Džumhur danas će od 15.30 sati igrati meč četvrtfinala ATP turnira u Montpellieru.

Džumhur dana u borbi za polufinale turnira u Montpellieru FOTO: ARHIV

Protivnik najboljem bosanskohercegovačkom teniseru bit će domaći igrač Richard Gasquet, koji je na ATP ranking-listi trenutno plasiran na 33. mjestu, što je tri pozicije lošije od Sarajlije.

Damir je do četvrtfinala stigao jučerašnjom pobjedom na Belgijancem Rubenom Bemelmansom, kojeg sa s 2:0 u setovima (7:5 i 6:4).

Dvojica tenisera koji će snage odmjeriti danas nisu se sastajala nikad. Bez obzira na nešto bolju poziciju na ATP listi, teško se može reći da je Damir favorit u današnjem susretu, posebno zbog iskustva Francuza koji je ne tako davno bio i među TOP 10 najboljih igrača na svijetu.

Ono što svakako može biti mala prednost za Damira je činjenica da je njegov protivnik jučer igrao meč u tri seta koji je trajao dva sata i deset minuta, dok je naš teniser na terenu u duelu s Bemelmansom zadržao cijelih 40 minuta manje.