Derbi BiH: Velež i Sarajevo podijelili bodove u Gabeli
Fudbaleri Veleža i Sarajeva podijelili su bodove u derbiju 11. kola Premijer lige BiH.
19.09.2022. u 17:55

Derbi Bosne i Hercegovine završen je rezultatom 1:1.

Velež je sjajno otvorio meč i dominirao je u prvoj trećini prvog poluvremena, a najopsniji je bio Dženan Zajmović.

Korpulentni ofanzivac imao je tri sjajne prilike. Dva puta je šutirao pored gola, a jednom je Šahinović odbranio njegov pokušaj. Dobru priliku imao je i Halilović, čiji udarac je odbranio Šahinović.

Na drugoj strani prijetili su Čataković, Mulahusjenović i Vršajević, ali promjene rezultata nije bilo.

I otvaranje drugog poluvremena pripalo je domaćim. Prvo je u 54. minuti odličnu priliku zapucao Dejanović, a već u narednom napadu domaći su poveli.

Tomašević je izgubio loptu, Dejanović na suprotnoj strani pronašao usamljenog Zajmovića koji je rutinski pogodio za 1:0.

Sarajevo je izjednačilo 20 minuta kasnije, a pogodio je rezervisata Ikić. Domaći su žestoko negodovali, jer su smatrali da je Peljto u začetku akcije trebao dosuditi prekršaj za Rođene. Čak su i navijači Veleža sa tribina gađali Feđu Dudića, trenera Sarajeva, koji je na Koševo stigao upravo iz Veleža.

Do kraja meča Velež je pokušao da dođe do pobjede, ali Ovčina i Zvonić nisu uspjeli matirati Šahinovića. S druge strane Rashid je iz dobre pozicije šutirao visoko preko gola.