Španija
Barcelona preokrenula nakon izlaska Miralema Pjanića
Fudbaleri Barcelone nastavili su pobjedonosnu seriju u španskoj La Ligi.
07.02.2021. u 22:55

Katalonci su u 22. kolu slavili na gostovanju kod Betisa sa 3:2, a do trijumfa su stigli poslije preokreta. Barca je proigrala kada je teren napustio naš reprezentativac Miralem Pjanić.

Betis je poveo u 38. minuti golom Iglesiasa, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Zanimljivo, u prvih 45 minuta Katalonci nisu napravili nijedan prekršaj i nisu imali šut u okvir gola.

Pjanić je bio starter, a teren je napustio u 57. minuti, kada su na teren ušli Messi i Trincao, kasnije će se ispostaviti ključni ljudi za trijumf protiv Betisa.

Messi je nakon 136 sekundi provedenih na terenu izjednačio na 1:1, a u 68. minuti Ruiz je pogodio mrežu svoga gola za 1:2. Isti igrač je sedma minuta kasnije izjednačio na 2:2, a konačnih 2:3 postavio je Trincao, fenomenalnim golom u 87. minuti.

Barca je u seriji od šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda.