Serie A
Asistencija Dijamanta: Džeko obradovao navijače, Inter nije primio gol 551 minutu
Fudbaleri Intera pobjedom su okončali 2021. godinu, a zasluge za to idu i na adresu našeg reprezentativca Edina Džeke.
22.12.2021. u 20:24

Nerazzurri su večeras u Milanu sa 1:0 savladali Torino u 19. kolu Serie A. Strijelac gola za domaće bio je Dumfries u 30. minuti utakmica, kada je pogodio na sjajnu asistenciju Dijamanta (pogledajte OVDJE).

Kapitenu Zmajeva ovo je bila četvrta asistencija u Seria A i peta u svim takmičenjima (jednu ima u Ligi prvaka).

Inter će za zimsku pauzu sa prve pozicije, sa velikim šansama da odbrani šampionsku titulu.

VEZANI TEKST - Džeko namjestio vodeći gol Intera protiv Torina

Inače, Inter u domaćem prvenstvu nije primio gol u posljednjih šest susreta. Posljednji put mrežu prvaka Italije zatresao je fudbaler Napolija 21. novembra u 79. minuti u porazu svoga tima (3:2).

Osim što su na liderskoj poziciji u domaćem prvenstvu, fudbaleri Intera nakon deset godina posta uspjeli su proći u nokaut fazu Lige prvaka, a u osmini finala igrat će protiv Liverpoola.

Što se tiče Džekinog učinka u prvom dijelu sezone on može biti zadovoljan.

Nastupio je u 24 utakmice u svim takmičenjima i ima učinak od pet asistencija i 11 golova (osam u Serie A i tri u Ligi prvaka).