Davis Cup
Fatić okrenuo Kuzmanova, BiH povela protiv Bugarske
Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je protiv Bugarske u duelu Prve svjetske grupe Davis Cupa.
03.02.2024. u 15:48

Prednost bh. teniserima protiv domaće selekcije donio je Nerman Fatić pobjedom protiv Dimitara Kuzmanova sa 2:1 u setovima.

Fatić je okrenuo meč. Kuzmanovu je pripao prvi set rezultatom 6:3, a naredna dva seta pripala su bh. teniseru sa 6:3 i 6:4.

Dvoboj je trajao dva sata i 20 minuta.

U drugom meč singla danas igraju Damir Džumhur (ATP 147) i Janaki Milev (ATP 550).

U nedelju, 4. februara, po Davis Cup pravilma takmičenja program će početi igrom parova u kojima će se sastati Mirza Bašić i Tomislav Brkić, koji će za protivnike imati Aleksandera Donskog i Aleksandra Lazarova.

Odmah poslije igre parova nastupiti će dva prva reketa oba tima Damir Džumhur i Dimitar Kuzmanov. Zadnji, peti meč u susretu Bugarska - BiH, biti će duel između Nermana Fatića i Janaki Mileva.