Grupa E
TOK UTAKMICE/ Švedska - BiH 29:20
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom protiv Švedske počela je nastup na Evropskom prvenstvu.
11.01.2024. u 20:06

Zmajevi su u Mannheimu poraženi od Švedske, aktuelnog evropskog prvaka, rezultatom 29:90.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________________

Kraj.

60. minut: Švedska pred ubjedljivom pobjedom 29:20.

57. minut: Švedska ima najveću prednost - 28:18.

54. minut: Raste prednost Švedske - 25:18. Ponovo plus sedam.

53. minut: Švedska u posljednjih pet minuta pravi seriju 4:1 - 24:18.

51. minut: Gol Hamidovića, a precizan je i Karlsson na drugoj strani - 22:18.

51. minut: Gol Šveđana za plus pet - 22:17.

48. minut: Hadžić nije uspio savladati Paličku sa sedam metara. Drugi promašeni sedmerac BiH.

48. minut: Sedmerac za Zmajeve.

47. minut: Brzi pogodak Švedske - 21:17.

47. minut: Drugi gol Davidovića - 20:17.

46. minut: Novi sedmerac i novi gol Švedske - 20:14. Sedmi gol Wannea.

46. minut: Faljić precizan. BiH pogađa s igračem manje - 19:16.

45. minut: Švedska koristi sedmerac - 19:15.

45. minut: Prvo isključenje na meču, Terzić će na hlađenje dvije minute. Sedmerac za Švedsku.

44. minut: Burić brani i pogađa prazan gol - 18:15.

44. minut: Drugi gol Đurđevića s krila - 18:14.

43. minut: Švedska brzo realizira napad - 18:13.

42. minut: Prvi gol Hamidovića - 17:13.

41. minut: BiH se nije uspjela primaći na minus tri, umjesto toga Gottfrdidsson četvrtim golom odvodi Švedsku na plus pet - 17:12.

40. minut: Pogriješili su Šveđani u napadu, napravili su probijanje.

39. minut: Treći sedmerac za BiH. Hadžić uz mnogo sreće precizan.

37. minut: Odlična kombinacija Davidović - Fajić za 15:11, ali Švedska brzo postiže gol i vraća prednost na 16:11.

36. minut: Pokušaj Davidovića iz teške pozicije, brani Palička.

35. minut: Prvi gol Švedske u drugom dijelu - 15:10.

34. minut: Serija BiH 3:0, drugi vezani gol Hercega - 14:10.

33. minut: Gol Hercega za 14:9 i još jedna sjajna intervencija Burića poslije brzog napada Švedske.

32. minut: Đurđević pogađa s krile poslije sedme obrane Burića - 14:8.

31. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

Hampus Wane je postigao četiri, a Jim Gottfrdidsson tri gola u švedskom timu. Andreas Palicka je imao sedam odbrana.

Odbranu manje imao je Banjamin Burić, dva pogotka postigao je Marko Panić.

Poluvrijeme.

30. minut: Uspjeli su Šveđani realizirati napad - 14:7.

Time - out Švedske koja će imati posljednji napad u prvom poluvremenu.

30. minut: Pogodak Davidovića 13:7.

29. minut: Ponovo je pukla odbrana BiH, Švedska ide na plus sedam 13:6.

29. minut: Herceg prekida seriju od pet uzastopnih golova Švedske 12:6.

28. minut: Raste prednost Švedske - 12:5.

28. minut: Panić nije uspio realizirati sedmerac.

27. minut: Konačno je BiH uspjela nešto uraditi u napadu koji je krunisan sedmercem.

26. minut: Serija Švedske 4:0. Sada je 11:5.

25. minut: Nova izgubljena lopta BiH i pogodak Švedske. Serija 3:0 za prednost 10:5.

25. minut: BiH je izgubila loptu, Šveđani postižu lagan gol za najveću prednost - 9:5.

24. minut: Još jedna uspješna odbrana Paličke, a na drugoj strani i Švedska pravi tehničku grešku.

23. minut: Šveđani s lijevog krila vraćaju tri gola suficita - 8:5.

22. minut: Tehnička greška Šveđana, Mehmedćehajić se upisuje u strijelce - 7:5.

21. minut: Herceg trese prečku.

Time-out našeg tima.

20. minut: Ponovo Burić brani, šesta njegova intervencija.

19. minut: Palička zaustavlja Panića, a fantastično brani Burić na drugoj strani.

18. minut: Sada je prečka saveznik našeg tima.

18. minut: Druga intervencija Burića, ali lopta se odbija u aut. Novi napad za Švedsku.

16. minut: Gottfridson postiže treći gol - 7:4

15. minut: Pogodak Fajića. Smanjuje BiH na 6:4.

14. minut: Prvi gol Lagergrena za vodstvo Švedske 6:3.

13. minut: Drugi gol Panića, Švedska uzvraća na nepostavljenu odbranu BiH - 5:3.

12. minut: Naši rukometaši imaju ogromne probleme u napadu.

11. minut: Treća odbrana Paličke i brzi pogodak Šveđana - 4:2.

10. minut: Gottfridson precizan, Švedska vodi 3:2.

9. minut: Panić pogađa sedmerac - 2:2.

9. minut: Prvi sedmerac na meču. Izvest će ga BiH.

8. minut: Lagan gol Švedske nakon ofanzivne greške bh. rukometaša - 2:1.

8. minut: Ponovo odlična odbrana BiH, Švedska bez rješenja. I dalje 1:1.

7. minut: Prva odbrana Burića. Revanširao se kolegi Palički koji je već zaustavio dva udarca Zmajeva.

6. minut: Švedska prvi gol postiže u šestoj minuti - 1:1.

5. minut: BiH na početku igra sjajnu odbranu, Švedska nije iskoristila ni treći napad.

3. minut: Drugi vezani promašaj Šveđana.

2. minut: BiH dolazi do prednosti. Burić je precizan.

1. minut: Počela je utakmica.

20:27 Igrači su na parketu, u toku je intoniranje himni.

20:18 U prvoj utakmici ove grupe Nizozemska je opravdala ulogu favorita protiv Gruzije slavivši rezultatom 34:29.

20:08 Ovo je treći uzastopni EURO za BiH, a naši rukometaši još čekaju prvu pobjedu.

20:06 Rukometaši BiH u sklopu priprema za smotru najboljih timova Evrope doživjeli su tri teška poraza (Argentina, Švicarska, Rumunija).