Hrvatska poražena
SP za rukometašice: Njemačka, Danska, Brazil i Španija ostvarile plasman u četvrtfinale
Rukometašice Španije pobijedile su Hrvatsku u drugom kolu glavne runde Svjetskog prvenstva rezultatom 27:23 (12:9).
10.12.2021. u 22:47

U 2. kolu drugog kruga Hrvatska je izgubila od domaćina prvenstva u utakmici u kojoj se itekako osjetio izostanak najboljih rukometašica Mičijević, Dežić i Krsnik, koje su zaražene koronavirusom.

Hrvatska je bila ravnopravan rival samo do završnice prvog poluvremena, kada su rukometašice domaćina pojačale agresivnosti u odbrani, stigle do brzih golova i prednost od tri gola. U nastavku meča rukometašice Hrvatske nisu imale snage da sustignu rezultat.