Pripreme za EP
Rukometni Zmajevi u finišu ispustili pobjedu protiv nekadašnjeg viceprvaka svijeta
Zmajevi su do 51. minute imali konstatnu prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i tri gola (3:0, 6:3, 13:10, 16:13)
03.01.2020. u 19:21

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poraženi su od Katara u prijateljskoj utakmici u Poreču rezultatom 27:30.

Izabranici selektora Bilala Šumana sinoć su stigli u ovaj grad u Hrvatskoj, a već danas su imali prvu provjeru protiv nekadašnjeg viceprvaka svijeta.

Zmajevi su do 51. minute imali konstatnu prednost, koja je u nekoliko navrata iznosila i tri gola (3:0, 6:3, 13:10, 16:13), ali na kraju nisu imali snage da sačuvaju prednost i upišu pobjedu.
Katar je serijom 6:0 otišao na plus tri (28:24) i na kraju je slavio pobjedu.

Ovo je bila treća provjera za naše reprezentativce koji se pripremaju za EURO. U prethodna dva upisali su pobjede protiv selekcije Saudijske Arabije (38:24) i reprezentacije Premijer lige Bosne i Hercegovine (33:25). Sutra će imati novi ispit, a u Poreču će odjertiti snage sa Hrvatskom, koja je jedan od favorita za medalju na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Naš nacionalni timu prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu, na kojem je jedan od tri debitanta, igra 10. januara i to protiv selekcije Norveške.