Četiri pobjede
Ada Avdagić osvojila zlatnu medalju na taekwondo turniru G1 Balkan Cup 2023
Na G1 seniorskom taekwondo olimpijskom bodovnom turniru u Sarajevu pod nazivom G1 Balkan Cup 2023 takmičarka Taekwondo kluba Sarajevo i reprezentativka Bosne i Hercegovine Ada Avdagić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji seniorki do 53 kg i novih 10 bodova za olimpijsku i svjetsku rang-listu.
28.11.2023. u 08:05

Na putu do zlatne medalje Avdagić je ostvarila četiri pobjede - prvo kolo protiv turske takmičarke 2:0, u drugom kolu je savladala špansku takmičarku 2:0, da bi u polufinalu nakon dramatične borbe bila bolja od renomirane takmičarke iz Hrvatske sa 2:0.

Avdagić je finalu savladala srbijansku takmičarku sa 2:0 i time zasluženo osvojila zlatnu medalju na tom prestižnom bodovnom turniru, koji je okupio 600 takmičara iz 150 klubova iz 44 države.